Zie foto’s. LICHTGEVOELIG – een musical over dementie in première!

Delen met je netwerk?

Op zaterdag 4 oktober 2025 ging in Antwerpen de musical “Lichtgevoelig”  feestelijk in première , een ontroerende en hoopvolle voorstelling over dementie, gebracht door Plotfish in samenwerking met de Alzheimer Liga Vlaanderen. Bekijk hier het fotoverslag! Met de musical “Lichtgevoelig” wil Alzheimer Liga Vlaanderen op een impactvolle manier bewustwording creëren, omdat muziek het geheugen stimuleert en herinneringen tot leven brengt.

Het verhaal:

Bij de familie De Smit draait Kerstavond om verhalen van vroeger. Opa Achiel neemt traditiegetrouw het voortouw, maar dit jaar is alles anders. Dementie laat zijn grip op de tijd verslappen. Zijn herinneringen vervagen als een foto op een lichtgevoelige plaat.

“Lichtgevoelig” is een muzikale reis door tijd en herinnering, een intiem en ontroerend verhaal over de kracht van familie, liefde en verlies. Deze voorstelling brengt niet alleen een ode aan het leven, maar ook aan de mensen die we nooit willen vergeten.

De rol van Achiel wordt vertolkt door Erik Goris, en Leendert De Vis speelt zijn zoon Peter. Andrea Croonenberghs en Maike Boerdam wisselen in de rol van Esther, en de jonge Achiel & Elisabeth worden vertolkt door Daan Keisse en Femke Verschueren.

De regie is in handen van Floris Devooght, met originele muziek van componiste en hoofdrolspeelster Femke Verschueren.

Info & tickets: www.lichtgevoelig.live

Foto: bekendvlaanderen.be