Op 15 oktober 2026 verzamelen de Belgische creators, merken en contentprofessionals voor de derde editie van de Bisou Awards in Brussel. Proximus brengt de awardshow opnieuw tot bij het grote publiek via Pickx+, Proximus Showcase (NL en FR) en de socials van Proximus Pickx. Met vier keer meer uitgebrachte stemmen dan vorig jaar en een community die in amper drie jaar tijd sterk is gegroeid, beloven de Bisou Awards hun grootste editie tot nu toe te gaan beleven. Ook Proximus is opnieuw sterk aanwezig: hosts Sverre Denis en Shauna Dewit nemen de presentatie voor hun rekening, terwijl nieuw Proximusgezicht Chloé Kitembo vanuit de zaal reacties sprokkelt bij genomineerden en winnaars.
In amper drie jaar tijd zijn de Bisou Awards uitgegroeid tot een vaste afspraak voor de Belgische creatorwereld. De awards zetten creators in de kijker die niet alleen een groot bereik hebben, maar vooral uitblinken in authenticiteit, creativiteit en positieve impact. Dat de community de awards steeds meer omarmt, blijkt dit jaar uit het aantal stemmen: er werden maar liefst vier keer meer stemmen uitgebracht dan vorig jaar. De helft van de punten wordt uitgereikt door het publiek, de andere helft door een jury van vakmensen.
Voor Proximus vormen de Bisou Awards dan ook een natuurlijke match. Als bedrijf dat mensen en ideeën met elkaar wil verbinden, gelooft Proximus sterk in de kracht van creativiteit en in de mogelijkheden die technologie biedt aan nieuw talent. Ook dit jaar zal Proximus met trots een Think Possible Award uitreiken.
Van de kust naar het hart van België
Na twee edities aan de kust trekken de Bisou Awards dit jaar naar de hoofdstad. Op donderdag 15 oktober vormt Dome Eventhall in Brussel het decor voor de awardshow. Daarmee willen de Bisou Awards de hele Belgische creator community samenbrengen in het hart van het land.
Het thema van deze editie is Unapologetically Extra. Verwacht je aan een kleurrijke en zintuiglijke setting, speelse maximalistische elementen en vooral veel persoonlijkheid. Ook op de Pink Carpet mag het dit jaar extra: Mismatched Elegance is de dresscode voor iedereen die op de roze loper komt flaneren.
Sverre Denis en Shauna Dewit opnieuw hosts
Ook dit jaar nemen Sverre Denis en Shauna Dewit de presentatie van de Bisou Awards voor hun rekening. In de zaal zorgt Chloé Kitembo voor de nodige reacties en spontane momenten. Chloé is een nieuw gezicht van Proximus en presenteert het populaire programma YOUR aan Franstalige zijde. Tijdens de Bisou Awards gaat ze op zoek naar reacties van winnaars, genomineerden en gasten, en brengt ze de sfeer van de avond dichter bij de kijkers.
Creativiteit en impact centraal
De Bisou Awards zetten creators in de kijker die verder gaan dan bereik alleen. Authenticiteit, creativiteit, kwaliteit en positieve impact staan centraal. Ook dit jaar worden awards uitgereikt in uiteenlopende categorieën: Travel and Adventure, Beauty and Makeup, Fashion and Style, Lifestyle, Education and Knowledge, F(r)amily and Relationships, Nature and Sustainability, Crafts and Creativity, Fitness and Sport, Wellbeing and Self Care, Social impact and Empowerment, Food and Tasting, Entertainment en de nieuwe catgorieën Hidden Gem en Pop Culture. De hoofdprijs blijft Influencer of the Year, die vorig jaar aan Steffi Mercie werd overhandigd en het jaar daarvoor aan Proximusgezicht Shauna Dewit die intussen ook in Vlaanderen een bekend gezicht is.
Daarnaast zetten de Bisou Awards ook de samenwerking tussen creators en merken in de kijker met de Bisou for Brands. Daarmee wordt niet alleen het talent van individuele creators gevierd, maar ook de creatieve en strategische kracht van influencer marketing.
Ruimte voor afscheid en herinnering
De editie van dit jaar krijgt naast de feestelijke momenten ook een bijzonder emotionele dimensie. In 2026 namen we afscheid van Michiel Vandeweert. De documentaire How to be Alive: Amber en Michiel werd breed omarmd in Vlaanderen en maakte het verhaal van Amber en Michiel voor een groot publiek voelbaar. Het afscheid van Michiel raakte dan ook velen.
Tijdens de Bisou Awards wordt stilgestaan bij wat Amber en Michiel betekenen voor de wereld van contentcreatie. Niet alleen door hun persoonlijke verhaal, maar ook door de manier waarop ze met hun content mensen samenbrachten, inspireerden en onderwerpen bespreekbaar maakten.
De Bisou Awards live, donderdag 15 oktober vanaf omstreeks 20u30 op Pickx+ en Proximus Showcase NL en FR.
Foto: Bisou Awards