FRANK GALAN verovert Fiesta Blanca in Torrevieja

Delen met je netwerk?

Het jaarlijks wederkerende evenement “Fiesta Blanca” (oktober 2026)) kende zijn hoogtepunt deze week. 

Meer dan 5000 aanwezigen volledig in het wit aangekleed sierden het Antonio Soria Park in Torrevieja.

Het is eigenlijk één groot Vlaams/Nederlands feest waar alle inwoners van Torrevieja aanwezig zijn, maar waar ook heel wat Vlamingen en Nederlanders speciaal voor afreizen naar deze prachtige tempel.

Frank Galan werd deze editie prominent gehuldigd vanwege zijn 10e deelname aan dit grote evenement. Frank Galan is eigenlijk de mede-opstarter van dit megafestijn. In 2012 was alles nog kleiner met een 800-tal aanwezigen. Vandaag spreken we over meer dan 5000 gasten.De burgemeester van Torrevieja Dhr. Eduardo Dolón feliciteerde samen met zijn team Frank Galan. Hij kreeg een mooie bos bloemen en werd er gepraat over hoe het allemaal begon en waar Fiesta Blanca nu staat.Heel wat filmpjes verschijnen op Facebook en stond Frank Galan centraal tijdens deze editie. Een unicum in Spanje, zegt Frank Galan. Dit feest staat voor vreugde, vriendschap, solidariteit, respect en vooral samenhorigheid. Frank stond er voor de tiende keer en dat bewijst toch dat onze Vlaamse Julio Iglesias heel wat in zijn mars heeft. Met een perfect 5-talig répertoire beweegt hij zich in diverse muziekstijlen én in diverse landen. Spanje behoort tot zijn tweede thuis en spreekt hij Spaans zoals zijn Nederlands. Als vertaler-tolk Spaans-Engels is Frank een échte cameleon in de huidige muziekwereld en is hij de goudvis tussen de anderen.Alle stijlen zijn hem niet onbekend en dat zullen ze op de Fiesta Blanca geweten hebben. Frank was er de absolute topact die de volledige menigte deed meezwaaien, dansen en ja ….de grootste polonaise in Spanje ? Het is gelukt….waanzinnig om te zien dat duizenden mensen de polonaise inzetten. Een witte oase van ambiance en pure magie !

Uniek ? Ja, dit is uniek en speciaal in zijn soort. 
Fiesta Blanca is een event dat een groot deel van de opbrengst doneert aan het kinderkankerfonds Sant Joan de Déu in Barcelona. 5 euro per ticket gaat naar deze organisatie. Een initiatief van Theo Lieben en zijn team. 

Daar doet ik het voor, zegt Frank Galan, voor een betere en gezondere wereld. Volgend jaar op vrijdag 2 april 2027 staat Frank Galan in Concert in Cul’Thus Blankenberge en start zijn eerste tour met “Frank Galan zingt Julio Iglesias”. Er is maar één iemand die deze songs van Julio Iglesias kan belichamen en dat is Frank Galan. Tickets zijn verkrijgbaar vanaf 15 oktober 2026.

Check de website www.frankgalan.be Zijn laatste nieuwe single “Baila, Bailame” die hij volledig zelf schreef (tekst & muziek) was een enorme boost voor Frank Galan deze zomer. De song werd immers massaal gedraaid in diverse landen. En…..er komt nog zoveel meer.

Frank Galan is na 35 jaar een zeer ervaren en rasechte topartiest en dat bewees hij ook op deze editie van Fiesta Blanca.Hier zal lang over nagepraat worden.

Foto: Jeannine Vandeput